پایگاه اطلاع‌رسانی گروه صنعتی ایران خودرو

ایکوپرس

گزارش

خواب آلودگی رانندگان کامیون

قاتل خاموش

شیوه زندگی امروزی از جمله نامنظم بودن خواب، ساعات کار طولانی و پیمودن مسیرهای طولانی تعداد تصادفات را افزایش داده است که نشانه های آن از جمله انحراف از مسیر مستقیم، کندی در نشان دادن عکس العمل، کاهش تمرکز، سنگینی پلک ها و خواب آلودگی بروز پیدا می کند.

تیزپای ایرانی در آوردگاه جهانی

غزال ایرانی2 با سرپرستی دکتر کارن ابری نیا دانشیار دانشگاه مهندسی مکانیک و دکتر بهزاد آسیایی استادیار دانشگاه برق و کامپیوتر و همکاری 10 نفر دانشجوی رشته مکانیک و شش نفر دانشجوی رشته برق ساخته شد تا نه تنها نشان دهد که مسیر علم و نوآوری و تولیدات جدید در کشورهیچ وقت متوقف نمی شود بلکه اثبات کند اگر به ازای تمام دانشجویان خلاق بودجه و امکانات باشد شاید روزی تمام خیابان های شهر تبدیل شود به دشت غزال های ایرانی .

آن چه باید از روآ بدانید

برای پر شدن حد فاصل پیکان و پژو که تنها محصولات ایران خودرو در دهه 70 بودند، این دو محصول با هم تلفیق شدند. ابتدا این امر بدین صورت انجام گرفت: بدنه پیکان با قوای محرکه پژو به همین خاطر این محصول نیز با نامی تلفیقی (پیکاژو) به بازار عرضه شد که با شکست مواجه گردید. برای بار دوم این ماجرا تکرار شد و این بار عکس شیوه قبلی؛ یعنی بدنه پژو 405 بر روی قوای محرکه پیکان قرار گرفت.

پادرختی بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم فجر- بخش ویژه

داستان ساخت یک خودرو

سالن شماره پنج پردیس زندگی، فیلم115 دقیقه ای«خودروهای انقلاب» را در سالن خالی از تماشاگرش به نمایش گذاشته بودند و من تنها تماشاگر این فیلم بودم! مسوول سالن می گفت برای بخش مسابقه سینمای ایران، تماشاگرساعت‌ها صف می کشد اما این بخش، خیلی تماشاگر ندارد.

گزارشی در باره کیفیت برگزاری نمایشگاه‌های خودرو در شهرستان‌ها

سرسام

چند سالی‌ست که بسیاری از استان‌ها اقدام به برپایی نمایشگاه‌های ملی و حتی بین‌المللی خودرو می‌کنند؛ همدان، رشت، زنجان، یزد، تبریز، مشهد، شیراز و دست آخر اصفهان همه ساله میزبان دستاوردها و ابتکارات صنعتگران عرصه خودرو می‌شوند.

۱۷