ایکوپرس

ایکوپرس

شناسه خبر: ۱۶۴۴۰ یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱ تعداد بازدید: ۲۴۲۸ Print View

تویوتا هایلوکس مدل 2021

از ابتدای سال جاری میلادی اخبار و تصاویری از مدل جدید تویوتا هایلوکس انتشار یافته اما اکنون شرکت سازنده به صورت رسمی از تصاویر و اطلاعات مربوط به این خودرو پرده‌برداری کرده است.

تویوتا هایلوکس مدل 2021

تویوتا هایلوکس 2021 در تایلند ساخته و برای عرضه در بازار منطقه جنوب شرق آسیا و استرالیا آماده شده است.
هرچند این خودرو نیز همچون همتای شاسی‌بلند خود یعنی فورچونر از نظر ظاهری دگرگون شده اما در زیر پوسته آن هم تغییراتی روی داده است.
تویوتا هایلوکس 2021 به یک پیشرانه دیزل قدرتمندتر از قبل مجهز شده که 2.8 لیتر حجم و 201 اسب‌بخار قدرت داشته و حداکثر گشتاوری معادل با 500 نیوتن‌متر تولید می‌کند. بد نیست بدانید حداکثر گشتاور تولید شده در دورموتور 1600 قابل دسترس خواهد بود. به لطف نصب این پیشرانه جدید اکنون می‌توان ادعا کرد که هایلوکس به سایر رقبای خود همچون فورد رنجر و شورولت تریل‌بلیزر بیشتر نزدیک شده است. لازم به ذکر است که قدرت پیشرانه دیزل 2.4 لیتری قابل سفارش برای هایلوکس نسبت به قبل بدون تغییر باقیمانده است.
غیر از این‌ها، تویوتا اعلام کرده که حداقل دورشمار پیشرانه هایلوکس را از 850 به 680 دور در دقیقه کاهش داده که باعث افزایش کشش و کاهش مصرف سوخت می‌شود.
در فضای کابین نمایشگر 8 اینچی لمسی اطلاعات سرگرمی با پشتیبانی از اپل کارپلی جلب نظر می‌کند. کامل‌ترین نسخه هایلوکس از سامانه Toyota Safety Sense بهره‌مند شده که مواردی همچون سامانه پیشگیری از برخورد، کروزکنترل به همراه رادار و هشدار خروج از خط را دربرمی‌گیرد.
فعلاً درباره سایر بازارهایی که قرار است تویوتا هایلوکس در آن حضور داشته باشد مطلبی اعلام نشده اما مشتریان اهل تایلند از اواخر ماه جاری میلادی می‌توانند هایلوکس جدید را دریافت نمایند.