پایگاه اطلاع‌رسانی گروه صنعتی ایران خودرو

ایکوپرس

شناسه خبر: ۱۶۳۲۲ چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳ تعداد بازدید: ۲۷۲ Print View

بحران کرونا از کاهش تولیدخودروتا انتظار برای برگشت به شرایط عادی

دیدگاه های مربوط به بحران کوید 19 و تأثیر آن برخودرو سازان خارجی از کاهش تولیدو فروش تا انتظار برای برگشت به شرایط عادی مورد بررسی قرار گرفت

بحران کرونا از کاهش تولیدخودروتا انتظار برای برگشت به شرایط عادی

تویوتا قصد دارد تولید خود را در آمریکای شمالی تقریباً به یک سوم تا پایان اکتبر به دلیل بحران ویروس کرونا کاهش دهدو انتظار داردمدتی طول بکشد تا بازدهی به حالت عادی برگردد.
شرکت آمریکایی لیر گزارش کرده است که درآمد خالص سه ماهه اول خود را از 229 میلیون دلار به 76 میلیون دلار کاهش داده است، در حالی که فروش از 5.2 میلیارد دلار به 4/5 میلیارد دلار رسید.
تویوتا موتور و مزدا موتور هر دو در ماه آوریل افزایش فروش خودرو در چین را تجربه کردند. اولین افزایش ماهانه آنها از زمان آغاز شیوع کرونا در ژانویه اتفاق افتاد که نشانه ای از بازگشت احتمالی تقاضا است.
هوندا از دوشنبه 11 می به تدریج تولید خودرو، موتور و گیربکس را در کارخانه های خود در ایالات متحده و کانادا آغاز می کند.
با توجه به بحران کرونا ویروس، فروش سه ماهه اول مگنا با  18٪ کاهش، مبلغ 8.7 میلیارد دلار کاهش را گزارش داده است.
اتحادیه تأمین کنندگان قطعات اروپا (CLEPA)، می گوید نظرسنجی از شرکتهای تأمین کننده خودرو در این قاره برای ارزیابی تأثیر بحران ویروس کرونا، نشان می دهد که چشم انداز این بخش در طی هفته های گذشته به طرز چشمگیری بدتر شده است.
بازار خودرو چین در ماه آوریل به رشد سالانه خود بازگشت، زیرا بازار و صنعت در حال بهبود یافتن از بحران کرونا بودند. براساس اطلاعات انجمن اتحادیه تولیدکنندگان خودرو چین (CAAM) ، بازار ماه آوریل 4.4 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.
ZF مجددا و به تدریج تولید را در اروپا و آمریکا آغاز می کند، زیرا به نظر می رسد بایستی خود را با افزایش تقاضا همسو کند.
مزدا موتور در آخر هفته، به سه بانک پیشرو محلی و سایر وام دهندگان در ژاپن نزدیک شد تا 2.8 میلیارد دلار وام را تأمین کند، زیرا این شرکت تحت تأثیر کوید19 به تلاش خود ادامه می دهد.
هیوندای موتور گفت که با وجود تقاضای سرمایه گذار قوی، دو برابر مبلغ اولیه در نظر گرفته شده ، اوراق قرضه جدید 493) میلیون دلار) صادر کرده است ، در حالی که این شرکت به دنبال تقویت ترازنامه است زیرا ویروس کرونا همچنان بر فروش جهانی خودروها تأثیر می گذارد.
فورد می گوید قصد دارد با استفاده از رویکرد فازی، تولید و بهره برداری را در آمریکای شمالی از ابتدای هیجدهم ماه می آغاز کند. جنرال موتورز همچنین قصد دارد در همان تاریخ تولید خود را در آمریکای شمالی دوباره آغاز کند. فورد هم شروع به بازگشت برخی از کارکنانش می کند که دورکاری می کنند مانند تست و طراحی خودرو که با دورکاری قابل انجام نیست و از 18 می حدود 12.000 پرسنل در آمریکای شمالی شروع به کار خواهند کرد.