پایگاه اطلاع‌رسانی گروه صنعتی ایران خودرو

ایکوپرس

شناسه خبر: ۱۲۲۱۳ یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۶ تعداد بازدید: ۱۶۴۰ Print View

در ارزیابی خدمات پس از فروش تمامی محصولات ایران‌خودرو؛

ایساکو برای پنجمین بار در برترین جایگاه ایستاد

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان بازوی اجرایی وزارت صنایع و معادن، هر سال، وضعیت خدمات پس از فروش صنعت خودرو را در سه حوزه شبکه نمایندگی‌های مجاز خودرو، سیستم مدیریت ارائه خدمات در شرکت‌های عرضه کننده و وضعیت رضایتمندی مشتریان از تعمیرگاه‌های مجاز خودرو، مورد بررسی قرار می‌دهد.

ایساکو برای پنجمین بار در برترین جایگاه ایستاد

طبق این ارزیابی‌ها، شرکت ایساکو (شرکت ارائه دهنده خدمات پس از فروش ایران خودرو) توانسته در سال 92 با امتیاز 81.71 باز هم رتبه برتر خدمات را از آن خود کند.

 این موفقیت در حالی برای دومین بار به نام ایساکو رقم می‌خورد که در سال 91 نیز  با امتیاز 80.6 موفق به کسب رتبه برتر شده بود. ویژگی خاص و برتری این دوره‌ی ارزیابی، کسب بالاترین امتیاز برای ارائه خدمات در خصوص تمامی محصولات ایران‌خودرو عنوان شده است.

ایساکو با دستیابی به هدف کلان استراتژیک خود (افزایش کیفیت خدمات و رضایت مشتریان) و کسب بالاترین امتیاز طی هفت دوره ارزیابی، به خوبی جایگاه خود را به عنوان برترین ارائه دهنده خدمات پس از فروش در کشور تثبت کرده است.

طبق رتبه‌بندی سازمان بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، شرکت‌هایی که امتیازی بالاتر از 80 کسب کنند، رتبه یک، امتیاز بین 65 تا 80 رتبه دو و امتیاز بین 50 تا 65، رتبه سه خواهند بود. لازم به توضیح است شرکت ایساکو با کسب دو امتیاز بالای 80 در سال‌های 91 و 92، دو بار متوالی رتبه اول خدمات پس از فروش را از آن خود کرده است. همچنین در سال‌های 88، 89 و 90، با کسب بالاترین امتیاز در بین 36 شرکت، مقام اول خدمات را به دست آورده است.

شبکه خدمات رتبه یک

ایساکو با بیش از 800 نمایندگی‌مجاز فروش و خدمات پس از فروش و همچنین 1000 عاملیت مجاز فروشگاهی گسترده‌ترین شبکه خدمات‌رسانی در صنعت خودروی کشور را دارا است، که از این تعداد 440 نمایندگی رتبه یک، 277 نمایندگی رتبه دو و تعداد انگشت‌شماری نمایندگی رتبه سه هستند. آمار نشان‌گر آن است که نمایندگی‌های رتبه یک ایساکو از دیدگاه وزارت صنعت، در آخرین ارزیابی، 86% رشد یافته است.

 در فایل پیوست، نمودار رتبه بندی شرکت های ارایه دهنده خدمات پس از فروش خودروی سواری در کشور در پنج سال اخیر که نشان دهنده برتری شرکت ایساکو است قابل رویت است.