ایکوپرس

ایکوپرس

گفتگو و یادداشت

پیام مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو به مناسبت گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس

«خون شما در رگ‌های ما جاری است»

فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پیامی ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس و یاد سرباز عزیز ولایت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شهادت جانباز شهید حاج عباس چراغعلی، از کارکنان غیور این گروه صنعتی را تسلیت گفت.

مشکل آلایندگی کلان‌شهرها با نصب فیلتر دوده بر روی خودروهای بیابانی حل نمی‌شود

یکی از مشکلات اساسی سازمانهای تدوین کننده استانداردها این است که آرمانی فکر می کنند و آنها را تبدیل به قانون کرده و کاری به امکانات اجرایی کشور آنهم در شرایط تحریم های تحمیلی دشمن در چند سال گذشته که اکنون به یک جنگ تمام عیار اقتصادی تبدیل شده است ندارند.

تحلیل یک استاد دانشگاه از شیوه مدیریت در ایران خودرو

از ورشکستگی، تحریم و رکود تـا آشتـی بـا دنیــا

صحبت در مورد عملکرد یک مدیر بزرگ صنعتی، آن هم در حد بزرگترین خودروساز کشور و البته اگر اشتباه نکنیم خاورمیانه، کاری بس دشوار است. چنین عملکردی نشات گرفته از عملکرد تمامی پرسنل آن جاست، اما در سطح یک گروه صنعتی با حدود پنجاه هزار نفر پرسنل مستقیم و غیرمستقیم در این گروه و با بیش از شصت، هفتاد شرکت بزرگ و کوچک زیرمجموعه، این شخص اول سازمان و رهبر آن است که مسیر حرکت سازمان و بهرهوری در آن را تعیین می کند.

گفت و گو با امید رستمیان، قهرمان درگ

هیجان در پیست، آرامش در خیابان

مسابقه های درگ از جمله جذابترین رقابت های اتومبیل رانی است و در ایران نیز حضور بسیاری از خودروهای تیونینگ شده و یا سوپراسپرت، این مسابقه را جذاب و دیدنی می کند. بوستان ولایت تنها پیست ۴۰۰متر مناسب درگ در تهران، روز 10 شهریورماه، با حضور خودروهای تیون شده شاهد برگزاری مسابقه ای تماشایی بود. این مسابقه در کلاس بندی های مختلفی از جمله ۲۰۶ و چهار سیلندر و آزاد تک و یا دو دیفرانسیل برگزار شد که در کلاس چهار سیلندر امید رستمیان از همکاران شاغل در ایران خودرو مقام نخست را کسب کرد.

۱