پایگاه اطلاع‌رسانی گروه صنعتی ایران خودرو

ایکوپرس

گزارش

ایران خودرو در سال تولید ملی ؛

از206ساخت داخل تا بومی سازی فناوری های جدید

محدودیت های بین المللی در سال جاری، وضعیت خاصی را در پیش روی ایران خودرو قرار داد و عمده توجه و تمرکز وی را به ساخت داخل و دست یابی به فناوری های روز این صنعت معطوف کرد. ایجاد تنوع در محصولات و عرضه محصولات قابل ارایه به بازار جهانی، از دیگر موارد مهم در عملکرد ایران خودرو در سال جاری است.

"ایران خودرو" نامی آشنا در بازارهای جهانی

بی تردید بسیاری از رویدادهای کلان در داخل کشور و یا در سطوح جهانی، بنگاه هایی مانند ایران خودرو را که دامنه فعالیت هایش گسترده است با تهدیدهایی روبه رو می سازد. این در حالی است که سازمان های هوشمند می توانند فرصت ها را جایگزین تهدیدها کرده و از آن بهره ببرند.

توسط مهندسان ایران خودرو صورت گرفت :

ساخت مجموعه تست اجزای برقی و الکترونیکی خودرو

گروهی از همکاران خلاق ایران خودرو ، برای اولین بار در ایران موفق به طراحی و ساخت تجهیزات تست اتوماتیک سیستم های برقی و الکترونیکی خودرو شدند که اقدامی ارزشمند در راه پیشرفت صنعت الکترونیک خودرو به شمار می رود.

کاهش آلایندگی و ارتقای قوای محرکه خودرو

در ادبیات صنعت خودرو واژه موتور احتراق داخلی نامی آشنا و پرآوازه است. موتور احتراق داخلی، سوخت را در داخل سیلندرهای خود سوزانده و نیروی انبساط ناشی از احتراق را به نیروی دورانی برای به حرکت درآوردن خودرو تبدیل می کند. این نوع موتور امروزه به درجه ای از توسعه، تکامل و ظرافت رسیده که تقریبا در صنعت خودرو عاملی تعیین کننده محسوب می شود.

نشان نقره جایزه ملی لجستیک در دست ایران خودرو

ایران خودرو اولین خودروساز ایرانی است که توانسته سیستم تولید کششی یا جاست این تایم را به اجرا در آورد و در نتیجه آن، ضمن کاستن از فضاهای انبار که در گذشته قطعات، چند ماه قبل از تولید، در آن نگهداری می شد، از خواب سرمایه نیز جلوگیری کند.

برنامه های راهبردی ایران خودرو برای کاهش مصرف سوخت

روند تحولات فناوری، اقتصادی، استانداردها، نیازهای مشتری و رفتار رقبا، شرکت ایران خودرو را بر آن داشته است تا نقشه راه خود را تا سال 1404 در زمینه های گوناگون، از جمله توسعه قوای محرکه ترسیم کرده تا با توسعه محصولات و تطابق آن با استانداردهای روز جهانی از رقبای خود پیشی گیرد.

۱۲