پایگاه اطلاع‌رسانی گروه صنعتی ایران خودرو

ایکوپرس

شناسه خبر: ۱۶۴۴۸ چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۶ تعداد بازدید: ۱۸۲ Print View

میان ایران خودرو و شرکت اسپک به امضا رسید:

تفاهم نامه همکاری بومی سازی مواد اولیه تولید

براساس تفاهم نامه منعقد شده میان ایران خودرو و شرکت اسپک، بومی سازی مواد اولیه تولید فلزی و غیر فلزی در دستور کار قرار گرفت.

تفاهم نامه همکاری بومی سازی مواد اولیه تولید

ایکوپرس- این تفاهم نامه در راستای تداوم نهضت داخلی سازی قطعات و مواد اولیه تولید و همکاری در حوزه‌های تحقیقات و شناسایی، انتخاب یا جایگزینی مواد اولیه در صنعت قطعه سازی منعقد شده است.
ایجاد سیستم تامین و توزیع مواد اولیه با شرایط رقابتی برای زنجیره تامین قطعه سازی، تامین منابع و تسهیلات مالی (ارزی و ریالی) مدت‌دار برای خودکفایی و تولید انبوه مواد اولیه از دیگر مفاد قرارداد همکاری میان ایران خودرو شرکت اسپک است.
این تفاهم نامه در حاشیه جلسه ستاد تعمیق ساخت داخل ایران خودرو با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به امضای عادل پیرمحمدی، مدیر عامل ساپکو و روح الله وحید کیانی، رییس هیات مدیره شرکت اسپک رسید. 
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در این‌باره گفت: عزم ایران خودرو برای داخلی‌سازی قطعات و مواد اولیه با ارزبری بالا جزم است و تمام ساز و کارهای لازم برای تحقق این امر تدارک دیده شده است.
فرشاد مقیمی اظهارامیدواری کرد: با روحیه جهادی روند همکاری میان ساپکو و شرکت اسپک در آینده نزدیک گسترش یابد. 
وی بر تشکیل کمیته راهبری مشترک در زمینه شناسایی فرصت‌ها و توانمندی‌های خودکفایی و تامین مواد اولیه مورد نیاز صنعت قطعه‌سازی و رده بندی منابع تامین بالقوه و بالفعل داخلی و خارجی تاکید کرد. 
در این جلسه سید روح اله وحید کیانی، رییس هیات مدیره شرکت اسپک نیز به بیان ماموریت این شرکت پرداخت و گفت: این مجموعه با استراتژی خاصی شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر بنگاه خصوصی است که دارای ظرفیت‌های لازم برای همکاری با گروه صنعتی ایران خودرو است.
وی ادامه داد: با امضای این تفاهم نامه، قصد داریم در کوتاه ترین زمان ممکن شرایط داخلی سازی برخی از مواد اولیه تولید را فراهم کنیم. 
گفتنی است شرکت اسپک درحوزه پتروشیمی فعالیت می کند.