پایگاه اطلاع‌رسانی گروه صنعتی ایران خودرو

ایکوپرس

شناسه خبر: ۱۳۷۲۳ یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴ تعداد بازدید: ۴۸۶۰ Print View

با اجرای پروژه های متعدد کیفیت محقق شده است:

افزایش ستاره های کیفی محصولات ایران خودرو

افزایش کیفیت محصولات تولیدی از طریق بهبود مستمر در فرآیندها و زنجیره تامین و تولید، رکن اصلی فعالیت در ایران خودرو به شمار می رود . به ویژه در سال های اخیر با عبور از موضوع تیراژ تولید و دستیابی به سطح تولید یکنواخت و اقتصادی، ارتقای کیفیت و توسعه محصولات از محورهای اصلی فعالیت های ایران خودرو بوده است.

افزایش ستاره های کیفی محصولات ایران خودرو

مقوله کیفیت در کلیه فرآیندها از تامین و تولید تا خدمات پس از فروش گروه صنعتی ایران خودرو سرفصل فعالیت ها قرار گرفته و نتایج ارزیابی هایی که از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر می شود نیز موید این امر است.

در روش جدید ارزشیابی کیفی خودروهای تولید داخل که از دی ماه سال 1394 با مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت و توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد به اجرا گذاشته شده، دیدگاه ها و نظرات مشتریان با شاخص های سختگیرانه ای به کار گرفته می شود .

در این روش خودروها در دو مرحله استاتیک و دینامیک مورد ارزیابی قرار می گیرند. در مرحله استاتیک، خودرو از نظر پارامترهای ظاهری، درز و فواصل بدنه، هم سطحی قطعات و رنگ مورد ارزشیابی قرار می گیرند و در مرحله دینامیک، عملکرد کلی سیستم های خودرو مانند عملکرد موتور، تعلیق و ترمز، فرمان، سیستم های الکترونیکی خودرو و... مورد ارزشیابی قرار می گیرند. در این روش، تمرکز اصلی بر ایرادات ایمنی و عملکردی خودروها با محور قرار دادن نظرات مشتریان است به نحوی که در صورت بروز ایرادات ایمنی یا عملکردی بارز، خط تولید خودروساز متوقف و از تحویل این خودروها به مشتری جلوگیری به عمل می آید.

درصورت بروز ایرادات مهم و عملکردی، ایرادات با نمره و وزن بالایی در ارزیابی ها لحاظ می شود. نمرات نهایی و سطح کیفی هر خودرو با نشان ستاره در گزارش های شرکت بازرسی لحاظ می شود. روش نوین ارزیابی شرکت بازرسی مطابق با استانداردهای و رویه های جهانی است.

افزایش ستاره در محصولات ایران خودرو

اجرای پروژه های ارتقای کیفیت در بخش های مختلف ایران خودرو، در چندماه اخیر به ثمر نشسته و منجر به افزایش ستاره های کیفی محصولات ایران خودرو شده است.

تندر 90 و محصول رانا در سال گذشته سه ستاره کیفیت را به دست آورده اند. محصول پرطرفدار و جوان پسند ایران خودرو یعنی پژو 206 هاچ بک در مهرماه سال گذشته 2 ستاره کیفیت داشت که توانست در آبان ماه این سال تعداد ستاره های خود را به 3 ستاره افزایش دهد. 206 صندوقدار نیز در شهریورماه 95 توانست تعداد ستاره های خود را از 2 به 3 ستاره ارتقا دهد.

همچنین وانت تندر ایران خودرو در سال گذشته با کسب سه ستاره کیفیت توانست صدرنشین جدول سطوح کیفی وانت های تولید داخل شود. دنا نیز از دیگر محصولات ایران خودرو در سال 95  دوستاره شد.

تندر اتوماتیک ایران خودرو هم به جمع 4 ستاره ها پیوست

در اردیبهشت ماه سال جاری گزارش منتشر شده از سوی شرکت بازررسی و استاندارد ایران مبین افزایش ستاره های تندر اتوماتیک ایران خودرو بود. در این گزارش تندر اتوماتیک ایران خودرو از سطح کیفی 3 ستاره به 4ستاره ارتقا یافته است. همچنین در همین ماه،‌ گروه صنعتی ایران خودرو در ارزشیابی شرکت رنو، موسوم به آدیت جامع 00611 در بین کارخانه های تولیدکننده محصولات رنو در منطقه،‌ موفق به کسب نشان برتر و درخشان سبز شد. این موضوع نشان دهنده اهتمام ایران خودرو در کسب بالاترین عناوین از سوی سازمان های ارزیابی کننده است. در این میان شرکت ایران خودرو با ارائه طرح فیس لیفت تندر ، موسوم به تندرپلاس، رویکردی مستمر و همه جانبه ایی را در استمرار مسیر ارتقاء کیفیت محصولات رنو تولیدی خود در پیش گرفته است.

سورن دو ستاره شد

در فروردین ماه سال جاری سمند سورن ایران خودرو توانست از یک ستاره عبور کرده و دوستاره کیفیت را از آن خود کند. در سال 96 پروژه های بهبود کیفی در ایران خودرو درحال به بار نشستن است و در دو ماه ابتدایی امسال محصولات ایران خودرو توانستند دو ستاره به سبد ستاره های کیفیت خود بیفزایند.

سوزوکی گراند ویتارا 4 ستاره شد

ایران خودرو خراسان از سایت های تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو محسوب می شود . این سایت که تولید محصولات سوزوکی گراندویتارا، هایما و 405 را برعهده دارد برنامه های متنوع و پروژه های کیفی متعددی را برای بهبود محصول به اجرا گذاشته است.

در دی ماه سال گذشته محصول سوزوکی گراندویتارا توانست از سطح سه ستاره به چهار ستاره کیفی ارتقا یابد. این خودرو، توانست با اجرای برنامه های بهبود متعدد در فرآیند تولید جایگاه کیفی خود را در میان محصولات هم کلاس ارتقا دهد. پیگیری مستمر ایرادات مرتبط با قطعات و مجموعه ها از سازندگان،  برنامه ریزی و اجرای مستمر ممیزی مطابق با الزامات تعریف شده و پی گیری اقدامات اصلاحی را از جمله دلایل ارتقای کیفی محصولات ایران خودرو خراسان بوده است.

پایش وضعیت آلایندگی و تطابق تولید محصولات با همکاری سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت از محیط زیست، بازنگری و تثبیت ابزارهای سیستم تولید و کیفیت درسالن های بدنه، رنگ و مونتاژ شامل آموزش به کارکنان، بازنگری و به روزآوری ابزارهای سیستم و همکاری در طرح ریزی فرآیندهای کیفی مربوط به پروژه ERP/SAP را از دیگر اقدامات انجام شده در واحد کیفیت سایت خراسان است.

نقشه راه کیفی ایران خودرو

بر اساس نقشه راه ترسیم شده برای ارتقاء سطح کیفی محصولات تولیدی ایران خودرو، همه محصولات این شرکت دارای برنامه مشخصی برای کسب ستاره های کیفی هستند.

همانطور که اشاره شد، پروژه های بهبود کیفیت در زنجیره تولید ایران خودرو از تامین تا خدمات پس از فروش به اجرا گذاشته شده است، نتایج ارزیابی ها نیز حکایت از بهبود در آن دارد. کلیه محصولات ایران خودرو درسال گذشته در شاخص IQS (تعداد ایراد اعلام شده از سوی مشتریان در 100 دستگاه خودروی تحویل شده) نیز بهبود 8 تا 26 درصدی را تجربه کردند. همچنین در سه حوزه محصول،  فروش و خدمات پس از فروش علاوه بر حفظ سطح کیفی از سال 94، افزایش دو درصدی در میزان رضایت از کیفیت محصولات و افزایش 5 درصدی بهبود در حوزه فروش و خدمات پس از فروش حاصل شده است.

کسب نتایج و ارتقای سطح کیفی محصولات مرهون اقدامات مشترک و نظام یافته کلیه واحدهای سازمانی ایران خودرو است. واحدهای  زنجیره ارزش گروه صنعتی ایران خودرو از حوزه تامین تا خدمات پس از فروش به طور یکپارچه و هماهنگ، پروژه های بهبود کیفیت را در راستای کیفی سازی محصولات و ارتقاء سطح رضایت مندی مشتریان،  با  تمرکز  بر نظر مشتریان در سرلوحه اقدامات خود قرار داده اند.

برنامه های سال 96 برای افزایش ستاره های کیفی

ارتقای کیفیت در تمام بخش های زنجیره ارزش تولید ایران خودرو در اولویت قرار دارد. برای سال 96 نیز برنامه های متنوعی پیش بینی شده که با اجرای آن ستاره های کیفت محصولات افزایش خواهد یافت. ارتقای سطح کیفی محصولات تولیدی، سیستم ها، پروژه های انواع موتور و پروژه های زیر ساختاری از جمله برنامه های سال جاری است.

اجرای سیستم های تولید و کیفیت در تمامی فرآیند ها با رویکرد اثر بخشی شامل مدیریت دیداری، ماتریس تضمین کیفیت ، جلسات مدیریت بر نتایج کیفی نیز از دیگر اولویت های ترسیم شده برای تحقق در سال جاری است.

مهار نوسانات کیفی در شاخص کیفیت، کاهش ایرادات موتوری از نظر مشتریان، کاهش شکایت رنگ با منشا فرآیند، بهبود کیفیت دوام قطعات بر مبنای شاخص های CSI دوام و C100 شش ماهه از دیگر پروژه های تدوین شده است.

بهبود کیفیت قطعات و مجموعه های خاص مانند گیربکش ، صندلی ، چراغ ها ، سیستم تعلیق و جلوبندی ، کاهش هزینه های کیفی خدمات پس از فروش مرتبط با قطعه و انتقال آن به سازندگان قطعات، اجرای سیستم کنترل Tower Control ، بازنگری انبار داغی قطعات و تبدیل به آزمایشگاه برای قطعات خاص، بازنگری استاندارد آدیت محصول بر مبنای نظرات مشتریان و استقرار فرایند آدیت یا میزان فرسودگی خودرو بعد از مدت مشخص نیز در برنامه های بهبود برای سال 96 تبیین شده است.