ایکوپرس

ایکوپرس

گزارش

ایران خودرو پیشگام در توسعه ارتباط با دانشگاه

ارتباط صنعت و دانشگاه ضرورتی انکارناپذیری است که تقویت آن موجب رشد و توسعه هر دو بخش خواهد شد. شکل گیری این ارتباط دو نیروی علم و صنعت را کنار یکدیگر قرار داده و موجب هم افزایی آنها می شود. ارتباط صنعت و دانشگاه در سراسر جهان دارای اهمیت است، از یک سو دانشگاه مولد علومی مورد نیاز صنعت است و از سویی دیگر بهره گیری از علوم دانشگاهی در صنعت منجربه رشد و بالندگی و ارتقای علمی کشور می شود.

با اجرای پروژه های متعدد کیفیت محقق شده است:

افزایش ستاره های کیفی محصولات ایران خودرو

افزایش کیفیت محصولات تولیدی از طریق بهبود مستمر در فرآیندها و زنجیره تامین و تولید، رکن اصلی فعالیت در ایران خودرو به شمار می رود . به ویژه در سال های اخیر با عبور از موضوع تیراژ تولید و دستیابی به سطح تولید یکنواخت و اقتصادی، ارتقای کیفیت و توسعه محصولات از محورهای اصلی فعالیت های ایران خودرو بوده است.

با هدف ارزآوری و تحقق اقتصاد مقاومتی صورت می گیرد؛

افزایش صادرات ایران خودرو به بازارهای منطقه

رونق صنعت خودروسازی به عنوان یکی از مولفه های اصلی اقتصاد کشور موجب رشد شاخص های اقتصادی در سطح کلان می شود. تولید صادرات محور یکی از ارکان اصلی خودروسازی است که با مشارکت های بین المللی خودروسازان در حال تحقق یافتن است.

حرکت ایران خودرو در مسیر بی پایان کیفیت

اجرای پروژه های مختلف بهبود در حوزه محصولات ایران خودرو از زنجیره تامین تا فروش و خدمات پس از فروش در سال 95، منجر به افزایش رتبه کیفیت محصولات شده است. برهمین اساس سطح کیفی سوزوکی به چهار ستاره در سال 95 افزایش یافته و محصول پژو 206 نیز از سطح کیفی دوستاره در سال 94 به سه ستاره در سال 95 ارتقا یافته اند.

از ایجاد رونق در صنایع وابسته تا همکاری های بین المللی؛

تحقق اهداف تعیین شده در ایران خودرو

فعالیت های گروه صنعتی ایران خودرو در سال های اخیر هم راستا با سیاست های اقتصادی ترسیم شده، نتایج ارزشمندی را عاید اقتصاد ملی کشور کرد. این گروه صنعتی با بهبود فضای کسب و کار و توسعه همکاری های بین الملل توانست زمینه دست یابی به اهداف و شاخص های تعیین شده صنعت خودرو کشور را فراهم کند.

مروری بر اقدامات بزرگترین خودروساز خاورمیانه در سالی که گذشت

تحولات بنیادین در ایران خودرو؛ از طراحی و تولید تا خدمات پس از فروش

گروه صنعتی ایران خودرو به عنوان سازمانی پیشرو در ارزش آفرینی صنعت کشور، سهم بزرگی در منافع اقتصادی، تولید، اشتغال زایی و دیگر شاخص های اقتصادی دارد. این گروه صنعتی در سال های اخیر گام های بزرگی برای تحقق اهداف ترسیم شده در سند چشم انداز صنعت خودروی کشور برداشته است.

ایران خودرو روی ریل توسعه همکاری های بین المللی

در روزهای ابتدایی توافق هسته ای نگاه صنعت خودروی جهان به سوی ایران جلب شد و غول های خودروسازی جهان برای حضور در ایران آماده می شدند. حال که حدود دوسال از آن تاریخ می گذرد، نتایج آن گفتگوها و مذاکرات به کجا رسیده است؟ از نظر شرکت های خارجی، ایران به دلیل شرایط سیاسی، ‌امنیتی و جغرافیایی می تواند هاب منطقه ای در زمینه تولید و سرمایه گذاری باشد.

با اجرای طرح نوسازی تاکسی های فرسوده؛

ایران خودرو چهره شهر را عوض کرد

نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی توسط گروه صنعتی ایران خودرو گام مهمی در افزایش کیفیت هوای کلانشهرها ارزیابی می شود. این شرکت مجری اصلی طرح تعویض تاکسی های فرسوده شد و توانست در دهه اول بهمن ماه چهل هزارمین تاکسی فرسوده را از رده خارج و با محصولات خود جایگزین کند.

تولید نخستین خودروی داخلی با چهار ایربگ و ساندروف

پژو 207i صندوقدار و دناپلاس محصول مرکز تحقیقات ایران خودرو

گروه صنعتی ایران خودرو در ماه های پایانی سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل و با استفاده از فضای ایجاد شده در پسابرجام موفق شد گامی مهم در استفاده از توانمندی های داخلی مهندسان و متخصصان کشور بردارد و مدل جدیدی از دو محصول قبلی خود که در مرکز تحقیقات ایران خودرو طراحی شده بود را به بازار عرضه کند.

۵