پایگاه اطلاع‌رسانی گروه صنعتی ایران خودرو

ایکوپرس

شناسه خبر: ۱۱۶۹۵ سه‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۷ تعداد بازدید: ۲۳۱۶ Print View

شتاب تولید در ایران خودرو

تحریم های بین المللی اخیر اعمال شده بر صنعت خودرو شرایط بغرنج و حساسی را برای خودروسازان شکل داد.

شتاب تولید در ایران خودرو

شرکت ایران خودرو توانست با استفاده از منابع داخلی در تولید از بحران های ایجاد شده عبور کرده و به خودکفایی کامل در زنجیره تامین بیندیشد. این شرکت توانست در مدت کوتاهی با جایگزینی منابع تولید داخلی با منابع خارجی شرایط قبلی خود را بازیابد. توفیقاتی که ایران خودرو در زمینه خودکفایی در تولید کسب کرد بر کسی پوشیده نیست. تولید در این شرکت هم اکنون به روال عادی بازگشته و همچنان رو به افزایش است.

روند افزایشی تولید

آمار تولید در پنج ماهه ابتدای سال جاری نشان از روندی افزایشی دارد. گروه صنعتی ایران خودرو موفق شد تیراژ تولید را از شش هزار و 899 دستگاه در فروردین ماه به 24 هزار و 108 هزار دستگاه انواع سواری در مردادماه امسال برساند. آمار تولید حکایت از جهشی بی سابقه در افزایش تولید در ایران خودرو دارد. به گونه ای که از زمان شروع به کار در ابتدای سال 92 تا پایان مردادماه تولید در این شرکت چهار برابر شده است. به عبارت دیگر متوسط تولید در پنج ماهه گذشته ایران خودرو حدود 18 هزار دستگاه خودرو است که تولید مردادماه 33 درصد بالاتر از مقدار متوسط آن بوده است.

تولید روزانه

 آمار ثبت شده در خطوط تولید ایران خودرو نشان می دهد تیراژ تولید روزانه ایران خودرو از  یک هزار و 500 دستگاه در نیمه مردادماه به دو هزار دستگاه درابتدای شهریوماه سال جاری افزایش داشته که بیانگر 33 درصد رشد است. در پنج روز کاری هفته پایانی مرداد 10 هزار دستگاه خودرو تولید شد که به طور میانگین روزانه دوهزار دستگاه تولید شده است.

 به گفته مدیران ایران خودرو روند افزایش تولید همچنان ادامه داشته و در ماه های آتی شاهد تولید و عرضه تعداد بیشتری از خودروهای تولیدی این شرکت خواهیم بود.

خاطر مشتریان جمع

با افزایش تولید و عرضه بیش‌تر خودرو پیش بینی می شود نفس تازه ای به جان بازار دمیده شده و مشتریان با اطمینان بیش‌تری وارد میدان خرید و فروش شوند. در ماه های اخیر، کمبود عرضه، موجب افزایش تقاضا و برهم خوردن معادلات بازار شده است. افزایش قیمت بازار نیز مشتریان را در خرید خودرو دچار تردید کرده است. اما انتظار می رود با بازگشت ایران خودرو به روال عادی تولید موانع موجود از میان رفته و بازار به حالت عادی بازگردد.

فایق شدن بر تحریم ها

 این موضوع نشان از برتری و قدرت بالای ایران خودرو در زورآزمایی با تحریم های بین المللی دارد. ایران خودرو موفق شده با مدیریت صحیح منابع و خوداتکایی به مشکلات ناشی از تحریم ها فایق آمده و مسیر روشنی را پیش روی صنعت خودروسازی کشور قرار دهد. ایران خودرو با برنامه ریزی های صورت گرفته برتری خود را در سطح خودروسازان کشور و منطقه حفظ و با اهداف توسعه ای خود برای بهبود شرایط فعلی تلاش خواهد کرد. برنامه تولید ایران خودرو برای سال 92 تولید و عرضه 550 هزار دستگاه انواع خودروی سواری است که با تامین و خودکفایی قطعات این امر محقق خواهد شد.