ایکوپرس

ایکوپرس

شناسه خبر: ۱۶۴۸۸ شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰ تعداد بازدید: ۲۷۱ Print View

نیاز تهران به سه هزار دستگاه اتوبوس

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران علاوه بر این که به نفع شهرداری کلان شهر تهران است،‌ به نفع تولیدکننده برای حرکت در مسیر رونق و جهش تولید است.

نیاز تهران به سه هزار دستگاه اتوبوس

ایکوپرس- سید مناف هاشمی در حاشیه مراسم عقد قرارداد و تفاهم نامه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران در شرکت ایران خودرو دیزل گفت: اقدام شهرداری تهران در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی می تواند تبدیل به الگویی برای سایر کلان شهرهای کشور باشد. 
وی با بیان این که شهر تهران با بیش از سه هزار کمبود اتوبوس مواجه است گفت: نیاز به اتوبوس در شرایط کرونایی کشور و لزوم رعایت فاصله اجتماعی بیش از این عدد خواهد بود. 
مناف هاشمی از عزم دولت و شهرداری برای حل مشکلات حمل و نقل شهری خبر داد و گفت: در همین راستا تفاهم نامه ای منعقد شده برای تامین 800 دستگاه مینی بوس و اتوبوس و در دستور کار ایران خودرو قرار گرفته است. این اقدام نشان داد که در سال جهش تولید، کشور می تواند حرکات جدیدی انجام داده و نیازهای مردم را تامین کند .
وی ادامه داد: از 500 دستگاه اتوبوس منعقد شده در تفاهم نامه، 100 دستگا اتوبوس برقی، 200 دستگاه پایه گاز سوز و 200 دستگاه پایه دیزلی تولید و تامین خواهد شد. 
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: نیازها اعلام و براساس آن دستور از سوی رئیس جمهور صادر شده است،‌ باید با کمک سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور، حمایت وزارت کشور و تمامی نهادهای درگیر این دستورها شکل اجرایی بگیرد. منابع مالی این اقدام از محل بودجه شهرداری، دولت و اعتبارات اوراق مشارکت پیش بینی شده است.