ایکوپرس

ایکوپرس

گزارش

دید و بازدیدهای یک خانواده

چنین نزدیک ... چنان دور

شرکت نیرو محرکه در فضایی به بزرگی ۲۵ هکتار و ۱۱ هکتار مسقف، در ۱۴ کیلومتری شهر قزوین و در میان قدیمی‌ترین و سرسبزترین شهرک‌های صنعتی ایران جای خوش کرده، گویی وارد یکی از باغ‌های گیاه شناسی شده‌ایم که تا چشم کار می‌کند درختان و درختچه‌های زیبا به جلوه‌گری مشغولند.

سالن‭ ‬آب‭ ‬ماستیک،‭ ‬قلب‭ ‬ماشین‌کاری

در‭ ‬قسمتی‭ ‬از‭ ‬سالن‭ ‬موتورسازی‭ ‬۳‭ ‬ایران خودرو که‭ ‬با‭ ‬استفاده‭ ‬از‭ ‬دستگاه‌های‭ ‬سی‌ان‭ ‬سی‭ ‬بلوک‌های‭ ‬سیلندر‭ ‬و‭ ‬سرسیلندر‭ ‬ماشین‭ ‬کاری‭ ‬می‌شوند،‭ ‬دری‭ ‬زرد‭ ‬رنگ‭ ‬و‭ ‬نرده‌ای‭ ‬شکل‭ ‬قرار‭ ‬دارد‭ ‬که‭ ‬با‭ ‬گذر‭ ‬از‭ ‬دالانی‭ ‬باریک‭ ‬و‭ ‬پایین‭ ‬آمدن‭ ‬از‭ ‬پله‌های‭ ‬متعدد‭ ‬به‭ ‬سالن‭ ‬۸۰۰‭ ‬متر‭ ‬مربعی‭ ‬آب‭ ‬ماستیک‭ ‬منتهی‭ ‬می‌شود‭ ‬که‭ ‬جزو‭ ‬مجموعه‌های‭ ‬بزرگ‭ ‬و‭ ‬مهم‭ ‬موتورسازی‭ ‬۳‭ ‬محسوب‭ ‬شده‭ ‬و‭ ‬از‭ ‬آن‭ ‬به‭ ‬عنوان‭ ‬قلب‭ ‬سالن‭ ‬ماشین‌کاری‭ ‬یاد‭ ‬می‌شود.

دستیابی به خودکفایی؛ از آرزو تا تحقق

ایران خودرو در راستای تحقق خودکفایی و نهضت داخلی سازی، فراز و فرودهای بسیاری را پشت سر گذاشت تا به جایگاهی که امروز در آن قرار دارد دست یابد. از برگزاری چهار میز خودکفایی و کاهش ارزبری ۳۶ میلیون یورویی محقق شده تا اعتماد مردم و استقبال بی سابقه از طرح های فروش محصولات این خودروساز، خود بیانگر درستی مسیر آغاز شده است.

قطعه‌سازان بزرگ‌ کشور امضا کردند

میثاق‌نامه ای برای تامین محصول پروژه K132

در سالن ساپکو روزهای غرور آمیز زیادی برای گروه صنعتی ایران خودرو رقم خورده است و دستاوردهای حاصل از قراردادها و پیمان هایی که در این جا به امضا رسیده است برگ های زرینی را به کارنامه فعالیت های ایران خودرو افزوده است.

پیمودن گام های امید در سایه توان داخلی/ ایران خودرو در مسیر توسعه

سال گذشته صنعت خودرو با بهره گیری از توان داخلی و دانش مهندسان ایرانی، موفق شد تا بدون تکیه بر هم‌تایان خود در خارج از مرزهای کشور، قطعات مورد نیاز را داخلی سازی کرده و تولید محصولات خود را استمرار بخشد. این موفقیت موجب شد تا عزت نفس و عزم صنعتگران فزونی یافته و با روحیه ای دو چندان برای دستیابی به موفقیت های بیشتر بکوشند.

گام های ایران خودرو در ماه های گذشته:

از نهضت داخلی سازی قطعات تا طراحی خودرو با نشان ایرانی

گروه صنعتی ایران خودرو به عنوان جزئی از پیکره عظیم صنعت و تولید کشور نیک می‌داند که تا اوج مطلوبیت و رضایت‌مندی نیاز به گام‌های جدید دارد و مدیریت این گروه نیز به نیکی یادآور شده که راه جهش تولید و کاهش وابستگی از نهضت داخلی سازی می گذرد . این گروه صنعتی توانسته از شرایط دشوار تحریم عبور کرده و مقتدرانه در جهت رونق تولید، داخلی سازی قطعات با فن‌آوری پیشرفته و توسعه محصول گام بردارد.

سورن پلاس یک گام به جلو

خانواده سمند های ایران خودرو در طول سالیان گذشته بدل به یکی از اصلی ترین خودروهای حاضر در بازار ایران شده است. در این بین سمند سورن همواره از جمله مدل های این خانواده بوده که سازنده سعی کرده آن را به روز رسانی کند. از این رو مدل جدید این خودرو که سورن پلاس نام دارد، حالا در سبد فروش ایران خودرو جا خوش کرده است.

۱