پایگاه اطلاع‌رسانی گروه صنعتی ایران خودرو

ایکوپرس

شناسه خبر: ۱۲۲۱۹ شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۷ تعداد بازدید: ۲۹۴۳ Print View

دنا، نشانگرخلاقیت و خودباوری متخصصان ایرانی

دنا که سومین خودروی برند ملی و لوکس ترین محصول ایران خودرو به شمار می روددر سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهانی میهمان جاده های ایران و بازارهای بین الملی می شود .

 دنا، نشانگرخلاقیت و خودباوری متخصصان ایرانی

‌دنا با تکیه بر توان مهندسی شرکت ایران خودرو و برپایه پلتفرم ملی طراحی شده و دارای ویژگی های فنی مطابق با استانداردهای بین المللی است.‌این خودرو برمبنای استاندارد یورو 4 طراحی شده و  قابلیت تامین استاندارد یورو 5  را هم  دارد. در حال حاضر گیربکس دنا دستی است، اما ایران خودرو برای تجهیز این محصول به گیربکس اتوماتیک برنامه دارد.‌دنا دارای استانداردهای ایمنی تصادف از پهلوو جلو بوده و به کمربندهای ایمنی سه نقطه ای جلووعقب با پیش کشنده ومحدودکننده نیرو جلو مجهز است. سامانه ترمز ضدقفل (ABS) به همراه توزیع الکترونیکی نیرو (EBD)  و ستون فرمان جمع شونده در تصادف،  از دیگر امکانات این  خودرو به شمارمی رود. برای نخستین بار تمامی فرآیندهای طراحی این محصول توسط متخصصان توانمند ایرانی و بدون هیچ گونه دریافت مشاوره از منابع خارجی انجام شده است.قالب های خطوط تولید بدنه دنا با 11 میلیون دلار صرفه جویی ارزی، توسط شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو طراحی و ساخته و به این ترتیب دانش بومی سازی قالب های بزرگ بدنه در ایران ایجاد شده است. این امر به ایران خودرو امکان می دهد تا بدون نیاز به کارشناسان خارجی، قالب های بدنه و سایر اجزای خودروهای جدید را طراحی و تولید کند. درحال حاضر بازار های صادراتی دنا همان بازار های خودرو ملی سمند است  و ایران خودرو به دنبال افزایش سهم صادراتی خوددر بازارهای بین المللی با عرضه محصول رانا و دنا است . تمامی مراحل تولید دنا اعم از طراحی، مهندسی، ساخت تجهیزات تولید و تجهیزات مونتاژ در داخل ایران انجام شده و درتولید این خودرو، کیفیت و رضایت مشتری و دارا بودن  ویژگی های یک محصول لوکس مورد توجه است.انجام آزمون های خاص کیفیتی بر روی این محصول به منظور دست یابی به استانداردهای مطلوب مشتری از جمله مهم ترین ویژگی های آن است و باتوجه به استقبال مشتریان از پیش فروش دنا ، این محصول بازار خوبی را به دست بیاورد.

«دنا»، نشانگر خلاقیت، توانایی و خودباوری متخصصان ایران خودرو در طراحی خودرویی به روز و مدرن برای پاسخ به انتظارات نو و سلایق متنوع ایرانیان است. دنا، آمیزه­ای از فناوری پیشرفته، طراحی مدرن و ایمنی بالا که به همراه امکانات و تجهیزات پیشرفته خود، رفاه و آرامش را برای مشتریان خویش به ارمغان می­آورد. پشت فرمان خودرو «دنا» حس بی نظیری از پویایی، صلابت، و ممتاز بودن را تجربه می­کنید و این خودرو درک شما را از راحتی، لذت و امنیت تغییر خواهد داد.این خودرو با خطوط قوی و روشن، به شما احساس قدرت و صلابت می­دهد. 

قلمرو فن­آوری

«دنا» ضمن طراحی ظریف داخلی آن، با استفاده از فن­آوری­های روز و لذت بخش خود، شما را به وجد خواهد آورد. به هر سطح زیبایی که خیره شوید یا به هر دکمه کنترل که دست بزنید، پویایی و جذابیتی را تجربه می­کنید که الهام بخش لذت رانندگی است. اگر هوای یک رانندگی دلچسب را دارید، سوار خودرو بی نظیر «دنا» شوید.

آسودگی خیال

فلسفه ایمنی در «دنا» برمبنای پیشگیری و پرهیز از تصادف است. این خودرو برای رسیدن به این مقصود، با استفاده از سیستم­های ترمز ضد قفل (ABS) و سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز بین چرخ­ها (EBD) احساس آرامش را به شما هدیه می­دهد. این خودرو مجهز به امن­ترین سیستم­های ضد­سرقت (ایموبیلایزر و دزدگیر هوشمند مرکزی) است. همچنین امکان نصب و استفاده از سایر دزدگیرهای تصویری بصورت هماهنگ با سیستم هوشمند برق و الکترونیک خودرو در شبکه خدمات پس از فروش ایران خودرو فراهم است. گستردگی و سهولت استفاده از شبکه خدمات پس از فروش شرکت ایران خودرو به همراه گارانتی متمایز و کارت طلایی کامل 4 ستاره (شامل بیمه بدنه و ....) خودرو «دنا»، آسودگی خیال شما را در هنگام سفر فراهم می­نماید.

استفاده از تجهیزات و امکانات پیشرفته روز دنیا:

صندلی­­ جدید 8 حرکته برقی راننده (در چهارمحور افقی، عمودی، زاویه نشیمن­گاه و پشتی صندلی)

صندلی جدید 6 حرکته برقی سرنشین جلو (در سه محور افقی، زاویه نشیمن­گاه و پشتی صندلی)

دکمه­های کنترل روی فرمان (کنترل سیستم صوتی و پاسخگویی به تلفن همراه و ...)

سیستم حرفه ای رادیو و تلویزیون دیجیتالی

سیستم رهیاب

امکان پخش فرمت­های مختلف صوتی و تصویری

دارای بلندگوهای قوی و تویتر جلو

تهویه اتوماتیک

آینه­های جانبی برقی راهنمادار و تاشونده اتوماتیک

کامپیوتر سفری داشبورد

ویژگی­های برجسته «دنا»، عبارتند از طراحی شکیل، امکانات پیشرفته، ایمنی بالا و استانداردهای 55گانه ایران که این محصول را به خودرویی لوکس و با صلابت، پیشرفته و به­روز، ایمن، چالاک و پرقدرت و در عین حال دوستدار محیط زیست تبدیل کرده است .

تجهیزات مشترک:

 جدول مشخصات محصول خانواده دنا در فایل پیوست ارایه شده است. سایر تجهیزات مشترک در تیپ های مختلف دنا عبارتند از: برف‌پاک کن هوشمند با حالت‌های تنظیم سرعت برف پاک کن با سرعت خودرو، عمل‌کرد تاخیری پس از پاشش آب روی شیشه و ...)  هشداردهنده ها شامل: باز بودن درها، درِ موتور و صندوق عقب، کم شدن بنزین، روشن ماندن چراغ ها، کم شدن فشار روغن موتور، پایین بودن سطح روغن ترمز، سوختن یکی از چراغ های خودرو، خرابی دینام، بالا بودن دمای موتور و .....