ایکوپرس

ایکوپرس

شناسه خبر: ۱۴۹۸۷ دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵ تعداد بازدید: ۹۶۰ Print View

دریافت گواهی‌ ثبت نرم‌افزار بومی «تام اسکادا»

شرکت تام موفق به دریافت تاییدیه ثبت نرم‌افزار «تام اسکادا» از شورای عالی انفورماتیک شد.

دریافت گواهی‌ ثبت نرم‌افزار بومی «تام اسکادا»

ایکوپرس- نرم‌افزار TAM SCADA با تکیه بر تجربه و دانش کارشناسان شرکت تام ایران‌خودرو طراحی و بومی‌سازی شده است. 
در سال 1392 به دنبال شدت گرفتن محدودیت های ناشی از تحریم نرم افزارهای اسکادای خارجی تصمیم بر تولید این نرم افزار گرفته شد ضمن اینکه مشکلات ناشی از نفوذپذیربودن نرم افزارهای خارجی، نیاز به بومی سازی چنین نرم افزاری را جدی تر می کرد.
با به‌کارگیری آخرین تکنولوژی‌های طراحی و راه کارهایی از جمله کدگذاری ، قابلیت اطمینان و انعطاف پذیری نرم افزار «تام اسکادا» بهینه شده است .بعلاوه امکان نظارت کاربران را به طرق مختلف از کامپیوترهای شخصی گرفته تا موبایل و تبلت به راحتی فراهم می‌کند.
به گزارش از روابط عمومی شرکت تام، از جمله ویژگی‌های اصلی این نرم افزار می‌توان به نظارت و کنترل Realtime ، نمایش نموداری و تحلیلی اطلاعات به صورت Online و Offline، سازگاری کامل با پروتکل‌های استاندارد OPC، دسترسی انعطاف‌پذیر از طریق Web  و قابلیت توزیع پردازش بر روی حداکثر 24 سرور Redundant اشاره کرد.
«تام اسکادا» در حوزه های متعدد از جمله در حوزه انرژی شامل تمامی حامل های انرژی (آب، برق، گاز، هوای فشرده و ..). و در کلیه مراحل تولید، انتقال و مصرف این حامل‌ها، در حوزه صنعت شامل صنایع تولیدی (خودرو و غذایی ...) و فرآیندی ( نفت و گاز و معدنی...) و همچنین در حوزه ساختمان جهت مدیریت هوشمند (BMS)  مجموعه های مسکونی، اداری و تجاری، قابلیت استفاده دارد. به‌علاوه از این نرم افزار به عنوان بستر پایش و کنترل برای پروژه‌های هوشمندسازی و اینترنت اشیا برای استقرار Industry4.0 نیز می‌توان استفاده کرد.
این نرم‌افزار که هم اکنون جهت مانیتورینگ خط G2-1 سالن پرس شماره3 ایران خودرو به کار گرفته شده، پس از تحلیل نموداری و آنالیز اطلاعات به دست آمده از پایش این خط در خصوص زمان های توقف، میزان و دلایل آن، قابلیت افزایش راندمان کاری خط تا میزان 50 درصد را تشخیص داده که در مقیاس صنعتی مقدار قابل توجهی است.