ایکوپرس

شناسه خبر: ۱۴۷۶۶ یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷ تعداد بازدید: ۱۴۰۳

با حضور بیش از 15 هزار نفر:

بزرگ ترین اجتماع عزاداری کارگری در ایران خودرو برگزار شد

پرسنل گروه صنعتی ایران خودرو در آستانه فرا رسیدن سالروز قیام عاشورا در عزای سید وسالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش به سوگ نشستند و با حضور بیش از ۱۵ هزار نفری خود بزرگ‌ترین اجتماع عزاداری کارگری را رقم زدند.

به گزارش ایکوپرس، در این گردهمایی و پویش "حب الحسین یجمعنا " کارگران خطوط تولید به همراه معاونان وزیر صمت، مدیر عامل و مدیران گروه صنعتی ایران خودرو و خانواده معظم شهدای ایران خودرو با عزاداری و ایجاد دسته جات سینه زنی و زنجیر زنی یاد ایثار و جان‌نثاری امام شهیدان حسین بن علی (ع) را زنده نگه داشتند.
بر مبنای این گزارش، دوستداران‌ و پیروان فرهنگ غنی عاشورایی در روز هشتم محرم و به مناسبت فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی طبق یک سنت هرساله با ایجاد صفوف به هم پیوسته و منسجم در خیابان‌های سایت مرکزی این شرکت به عزاداری پرداختند.
در این گردهمایی، عزاداری کارگران ایران خودرو با حضور مداحان اهل بیت و نوحه خوانی و مداحی در فضایی مملو از عشق به حماسه کربلا برگزار شد و عزاداران در سوگ سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) زیباترین جلوه های اخلاص و ارادت به آن امام همام را به نمایش گذاشتند.
بی شک این پویش حب حسینی (ع) نمادی از تبلور و شور و شعور حسینی در فضای کار و درسال رونق تولید بر قدر و معنویت این اجتماع کارگری خواهد افزود.