پایگاه اطلاع‌رسانی گروه صنعتی ایران خودرو

ایکوپرس

شناسه خبر: ۱۴۴۵۱ یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳ تعداد بازدید: ۳۲۸۵ Print View

سومین نمایشگاه خودرو و صنایع وابسته - ارومیه

آبی پوشان در سرزمین سیب

ایرانیان، شهر ارومیه را به نگین فیروزه‌ای آن یعنی دریاچه ارومیه می‌شناسند؛ دریاچه‌ای که البته این روزها حال و روز خوشی ندارد اما با تمامی این اوصاف هنوز به عنوان دومین دریاچه نمک جهان ارزش دیدن را دارد.

آبی پوشان در سرزمین سیب

ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی و از جمله کلان شهرهای مهم کشور به شمار می رود که از یک سو ویژگی های طبیعی شگفت انگیز و منحصربفرد و از سوی دیگر تاریخ و فرهنگ غنی آن ، این شهر را درکشور حایز اهمیت کرده است. بر اساس مستندات قدمت سکونت اولیه در این منطقه به 4 هزار سال پیش باز می گردد و در زبان های آشوری "اور" به معنی شهر و " میه" به معنی آب است.

 

سومین نمایشگاه بین المللی خودرو و صنایع وابسته استان آذربایجان غربی در شهر ارومیه واقع در محل برگزاری دایمی نمایشگاه ها در روز سه شنبه گذشته با حضور معاون استاندار افتتاح شد .  غرفه ایران خودرو در سالن شماره یک در فضایی بالغ بر 1600 متر مربع با حضور 12 نمایندگی منتخب شهر ارومیه کار خود را آغاز کرد. خودروهای اچ 30 کراس ، هایما اس 7 اتوماتیک، هایما اس 5 اتوماتیک ، دنا پلاس، 207 اتوماتیک و  تندر پیکاپ ، خودروهای به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه بودند.

 

نمایشگاه از ساعت 4 بعدازظهر آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان بود و تا ساعت 10 شب نیز ادامه داشت. نکته جالب توجه در این نمایشگاه ازدحام بازدیدکنندگان از ساعت 5/8 شب به بعد بود و زمانی که علت را جویا شدم گفتند اکثر مردم ارومیه شام خود را بین ساعت 6 تا 7 میل می کنند و اگر نمایشگاهی در شهرشان برگزار باشد راهی آنجا می شوند و اگر هم نباشد بساط چایی و ... را بر می دارند و راهی پارک ها می شوند تا خستگی یک روز کاری را در فضای سبز با جذب انرژی مثبت از طبیعت دور کنند.

 

یکی از نکات جالب توجه در این نمایشگاه این بود که هر بازدید کننده پس از بررسی و تست خودرو در هنگام پیاده شده از ماشین با زدن یک بوق از آن خارج می شد  بطوری که برای لحظاتی صدای بوق خودروهای آزار دهنده می شد. بالاخره دل را به دریا زدم و از یکی از آنها علت این کار را جویا شدم که با صدای بلندی خندید و گفت این علامت تایید و رضایت ما از خودروهاست!

 

در دومین روز از برگزاری نمایشگاه ، دکتر شهریاری، استاندار آذربایجان غربی، حسینی ، معاون استاندار و قاضی پور و حضرت پور نمایندگان مردمی ارومیه در مجلس شورای اسلامی به همراه خان کرمی، معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو از غرفه گروه صنعتی ایران خودرو بازدید کردند و از نزدیک با نمایندگی ها گپ و گفت دوستانه ای داشته و سپس از محصولات این گروه صنعتی  بازدید کردند.

 

ایران خودرو، برند ایران

 

حضرت پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی پس از بازدید از غرفه ایران خودرو گفت :محصولات ایران خودرو جایگاه ویژه ای را در بین مردم ایران به خود اختصاص داده است بطوری که این شرکت به عنوان برند ایران در داخل و خارج شناخته شده است؛ از این رو باید به لحاظ تنوع، کیفیت و ارایه خدمات و شرایط فروش بسیار متفاوت عمل کند.

 

وی ضمن ارزیابی مثبت ارایه خدمات و تعامل سازنده نمایندگی های ایران خودرو در سطح استان، می افزاید :  رشد فروش و استقبال از محصولات ایران خودرو در بین مردم ارومیه حاصل زحمات نمایندگی های این شرکت در ارایه خدمات و افزایش رضایت مشتریان است.

 

نشست صمیمانه با نمایندگی ها  

 

مصطفی خان کرمی، معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو پس از بازدید از نمایندگی های حاضر در نمایشگاه به پای صحبت های مشتریان نشست و به سوالات مشتریان درخصوص برنامه های فروش، تولید و تحویل خودرو  با دقت و حوصله پاسخ داد.

 

وی ، معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو در خصوص محدودیت های اعمال شده در پیش فروش اخیر ۵۳ هزار دستگاه خودرو از سوی شرکت ایران خودرو می گوید : با تغییر شرایط بازار و اقتصاد کشور، ایران خودرو به عنوان وظیفه ذاتی خود سعی می کند با نهایت دقت و اعمال شرایط خلاقانه و محدودیت هایی زمینه دسترسی مصرف کنندگان واقعی خودرو را به محصولات این شرکت فراهم سازد.

 

خان کرمی تصریح می کند : محدودیت ها و شرایط اعمال شده به دو دسته کلی تقسیم می شوند. دسته نخست شرایطی از قبیل نخریدن خودرو در ۱۸ ماه گذشته از شرکت ایران خودرو و یا نخریدن خودرو در شرایط پیش فروش اخیر سایپا که این گونه محدودیت ها به صورت سیستمی از سوی شرکت ایران خودرو قابل کنترل است و متقاضیانی که واجد شرایط نیستند به هیچ عنوان امکان ثبت نام پیدا نمی کنند.

 

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو  در خصوص دسته دوم از محدویت ها گفت : دارا بودن گواهینامه رانندگی در زمان ثبت نام و عدم مالکیت خودرو در هنگام ثبت نام دسته دوم محدویت هاست که این دسته از محدودیت ها توسط شرکت ایران خودرو کنترل می شود و اگر کسی با ذکر موارد فوق ثبت نام کرده باشد در زمان تحویل، از فهرست ثبت نام کنندگان حذف می شود و اصل وجه واریزی به آنها مسترد خواهد شد.

 

خان کرمی در پاسخ به سوال تعدادی از نمایندگان در خصوص زمان و میزان افزایش قیمت خاطر نشان ساخت : شرکت ایران خودرو مطابق سنوات گذشته در خصوص قیمت گذاری خودروهای خود، تابع قوانین حاکم بر موضوع قیمت گذاری است و تمامی اقدامات این شرکت در راستای اجرای مصوبات قانونی است.

 

وی با بیان این موضوع که اعمال تحریم ها با هدف آسیب به اقتصاد ملت ایران است ، تصریح کرد: این موضوع می تواند تا حدودی منجر به بروز تاخیر در تامین قطعات و به طبع کاهش تحقق برنامه تولید شود. خا‌ن کرمی در پایان خاطرنشان ساخت که گروه صنعتی ایران خودرو در راستای تامین قطعات از منابع جدید، نهایت تلاش خود را می کند تا تمامی تعهدات خود را در حداقل زمان ممکن ایفا کند.

 

در حاشیه...

 

● نخستین  چیزی که نظر هر تازه واردی را در این فصل به خود جلب می کندحاشیه جاده های ارومیه بود که مملو از سیب های زرد و قرمز به شکل تپه هایی زیبا نمود می کرد. وقتی چرایی این موضوع را پرسیدم، گفتند این سیب ها پا درختی است که مورد استفاده کارخانه های کنستانتره قرار می گیرد و یا بعضی اوقات توسط پیمانکاران از باغدار خریده شده و در زمان مشخص بارگیری می شود.

 

● علی علیزاده 22 ساله دانشجوی رشته مکانیک که کیلومترها راه را برای یازدید از نمایشگاه طی کرده بود، بعد از کلی بررسی و بالا پایین کردن خودروی دنا، با لبخند رضایتی از دنا پیاده شد و گفت : به جرات می توانم بگویم دنا پلاس گل سرسبد محصولات ایران خودرو است و امیدواریم بعد از عبور از بحرانی که برای صنعت خودرو پیش آمده است، شاهد تولید این خودرو با گیربکس اتوماتیک باشیم که قطعا موفق ترین خودروی داخلی و صادراتی ما خواهد شد.

 

● خانم میانسالی که به همراه پسرش برای خرید خودرو آمده بود بعد از خوشامدگویی به ما برای ورود به شهر ارومیه گفت : من تصمیم دارم باسنوات بازنشستگی خود برای پسرم ماشین بخرم و اولویت من برای خرید از محصولات ایران خودرو است چون سال های زیادی است که ایران خودرو امتحان خودش را پس داده و در بین رقبای خود همیشه حرف اول را می زند.

 

● ابراهیم نیک منش یکی دیگرازبازدیدکنندگان بانگاه موشکافانه به محصولات عرضه شده درنمایشگاه گفت : سال گذشته یک هایمای اس۷توربوخریدم بااطمینان کامل می توانم بگویم باخودروهای شاسی بلنددیگربرابری می کند،مسافرت های زیادی باآن رفته ام وتابه حال مشکلی باآن نداشته ام وازطرفی خدمات پس ازفروش بسیارخوبی دارد. اوازاین که به ایران خودرواعتماد کرده است بسیارخوشحال است وامیدواراست بزودی ایران خودرومانندسالهای گذشته باسلامت از پیچ تحریم ها عبور کند .

 

● در گوشه ای از نمایشگاه هم تعدادی از بازدیدکنندگان دور مرد جوانی حلقه زده بودند که در نظر اول تصور می شد یکی از مسوولین نمایندگی هاست اما نزدیکتر که رفتم متوجه شدم این جوان یک دنا سوار است و از مزیت های این خودرو می گوید و خودش را رالی سوار معرفی می کند . او می گفت :  ماشین شخصی ام  دنا است و ماشین مسابقه ام 206 ارتقا یافته است و ایران خودرو را در موفقیت هایم شریک می دانم. سومین نمایشگاه بین المللی خودرو و صنایع وابسته ارومیه در روز جمعه 13 مهر ماه با استقبال بی نظیر مردمان ارومیه و حمایت آنها از صنعت خودرو کشور به کار خود پایان داد.