پایگاه اطلاع‌رسانی گروه صنعتی ایران خودرو

ایکوپرس

شناسه خبر: ۱۶۱۵۲ یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸ تعداد بازدید: ۷۸۳ Print View

تحویل ۶۳ دستگاه آمبولانس پیشرفته به وزارت بهداشت

۶۳ دستگاه آمبولانس پیشرفته ایران خودرو دیزل در مراسمی با حضور سیدکامل تقوی نژاد معاون وزیر بهداشت و فرشاد مقیمی مدیر عامل ایران خودرو به ناوگان امدادی کشور تحویل شد.

تحویل ۶۳ دستگاه آمبولانس پیشرفته به وزارت بهداشت

ایکوپرس- مدیرعامل ایران خودرو در حاشیه مراسم واگذاری آمبولانس‌ها اظهار کرد: براساس تفاهمی که با وزارت بهداشت از گذشته داشتیم تاکنون در مجموع ۳۰۰ دستگاه آمبولانس به این وزارتخانه تحویل شده و ۵۰۰ دستگاه دیگر نیز در آینده نزدیک تحویل خواهد شد.
وی افزود: برمبنای تفاهم نامه‌ای با معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت بهداشت، قرار شد با استفاده از توان فنی و مهندسی کشور و ظرفیت‌های ایران‌خودرو دیزل، کمیته مشترکی بین وزات بهداشت و ایران خودرو برای داخلی سازی آمبولانس تشکیل شود.
مقیمی تاکید کرد: در این کمیته نسبت به نحوه تولید، تجهیز و میزان داخلی سازی آمبولانس براساس استانداردهای سازمان بهداشت جهانی بررسی و اجرایی شود.
در این مراسم سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت بهداشت ضمن قدردانی از شرکت ایران خودرو دیزل در راستای خدمت رسانی به شبکه سلامت کشور گفت: درحال حاضر نیاز کشور به آمبولانس های پیشرفته 500 دستگاه است.
وی افزود: براساس تفاهم‌های صورت گرفته این تعداد آمبولانس مورد نیاز توسط شرکت ایران خودرو دیزل تامین خواهد شد. آمبولانس های تحویلی این شرکت به وزارت بهداشت براساس استاندارد های سازمان بهداشت جهانی تجهیز شده است.