پایگاه اطلاع‌رسانی گروه صنعتی ایران خودرو

ایکوپرس

شناسه خبر: ۱۶۳۲۰ سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۱ تعداد بازدید: ۴۸۷ Print View

کیا موهاوی جدید

کیاموهاوی این روزها خودرویی مسن به شمار می‌آید قابل انکار نیست. این خودرو که در زمان عرضه در ایالات متحده با نام بورگو شناخته می‌شد، براساس پلتفرمی ساخته می‌شود که اولین بار در سال 2008 معرفی شده است.

کیا موهاوی جدید

با تمام این‌ها به نظر می‌رسد شرکت کیا از پلتفرم نسبتاً قدیمی ساخت خود و البته موهاوی ناامید نشده چراکه نه تنها در طول سال‌های گذشته عرضه این مدل را در بازار کره جنوبی قطع نکرده بلکه سال گذشته موهاوی را مورد یک بروزرسانی کامل قرار داد که به نوعی می‌توان آن را به عنوان نسل دوم این خودرو محسوب کرد.
اکنون و پس از تنها یک سال از انجام این بروزرسانی، کیا تصمیم گرفته نسخه‌ای برتر از موهاوی را معرفی کند تا توجه بخش دیگری از خریداران به سوی این خودرو جلب شود.
هرچند تغییرات ظاهری اعمال شده در کیا موهاوی گرویتی  را نمی‌توان بسیار اساسی دانست اما همین موارد نیز باعث شده چهره این خودرو نمایی تازه‌تر از مدل استاندارد پیدا کند. جلوپنجره جدید، حذف قطعات کرومی بدنه و همچنین رینگ‌های 20 اینچی مشکی رنگ مهمترین مواردی هستند که در همان نگاه اول جلب نظر می‌کند.
اما مهمترین بخش تغییرات اعمال شده بر روی این مدل به فضای کابین مربوط می‌شود، جایی که از آلکانترا برای پوشش فرمان، پوشش داخلی درها و کنسول مرکزی استفاده شده است. همچنین برای تزئین قسمت داخلی درها و بخشی از داشبورد که در مقابل سرنشین جلو قرار گرفته نورپردازی LED درنظر گرفته شده است. یک صفحه نمایش لمسی 12.3 اینچی نیز به عنوان بخشی از سیستم اطلاعات سرگرمی در مرکز داشبورد موهاوی گرویتی نصب شده است.
هنوز مشخص نیست که با توجه به محبوبیت روزافزون خودروهای شاسی‌بلند در بازار خودرو، آیا شرکت کیا برنامه‌ای برای عرضه مجدد موهاوی یا همان بورگو در ایالات متحده آمریکا دارد یا خیر هرچند که از مدتی پیش مدل تلورید را در این کشور برای فروش عرضه کرده است.