ایکوپرس

ایکوپرس

شناسه خبر: ۸۵۵۲ یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۸۸ - ۱۱:۱۰ تعداد بازدید: ۳۵۱۸ Print View

خانم های تبریزی 206 را رو دست بردند

خانم های تبریزی 206 را رو دست بردند

انتخاب وسیله نقلیه مناسب و متناسب شاید دغدغه بسیاری از افراد جامعه و یکی از مهمترین موضوعات و دل مشغولی بسیار ی از خانم ها باشد.همه ما بارها با خانم هایی برخورد کرده ایم که از اتومبیلشان رضایت ندارند و دلایل مختلفی را بابت این نارضایتی عنوان می کنند:

آنقدر فرمانش سفت است که کتف و گردنم درد می گیرد...

کولرش اصلا خنک نمی کند . انگار وسط جهنم نشسته ای ...

دنده اش خوب جا نمی رود . هر وقت دنده عقب می گذارم صدا می دهد...

همیشه موقع پارک کردن مشکل دارم . آنقدر بزرگ است که هیچ کجا نمی شود پارکش کرد...

...و هزارها گله و شکایت دیگر از این دست.

واقعیت این است که فارغ از بحث قیمت و میزان تمکن مالی یا بودجه ای که برای خرید خودرو در نظر گرفته شده است ، به موضوعات دیگری نیز باید توجه داشت . مثل هر خرید دیگر علاوه بر بحث قیمت ، در مورد انتخاب خودرو نیز لحاظ کردن یک سری از ملاک ها و مقایسه بعضی ویژگی ها قطعا خالی از فایده نیست.

انتخاب یک خودرو مناسب برای خانواده ، موضوع مهمی است که با عنایت به این نکته که کدام عضو یا اعضای خانواده بیشتر با آن خودرو رانندگی می کنند ، اهتمام بیشتری را می طلبد.

ظاهر خودرو:

بدنه و شکل ظاهری خودرو یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر انتخاب بسیاری از افراد است. بر اساس مطالعه انجام گرفته توسط موسسه کارانددرایو ، شکل ظاهری بدنه قبل از قدرت موتور و دیگر قابلیت ها عامل موثر بر انتخاب بیش از 90 در صد راننده ها در ایالات متحده است.

واقعیت این است که شکل ظاهری بسیار وابسته به سلیقه افراد است و ممکن است خودرویی که یک نفر عاشقانه و زیبا تصور می کند ازنظر فرد دیگری بسیار زشت و خسته کننده باشد . برخورداری از یک ظاهر قابل قبول و استاندارد و به روز بودن طراحی بدنه ملاک خوبی است کما این که داشتن ظاهری آئرودینامیک ( بدنه ای با زوایای کمتر و شکستگی کمتر که در مقابل باد مقاومت کمتری ایجاد می کند ) علاوه بر زیبایی بدنه باعث کمک به رانش بهتر خودرو شده و مصرف سوخت را نیز تقلیل می دهد.

 

مصرف سوخت :

مصرف کمتر سوخت نیز از ملاک های مهم در انتخاب خودرو است .علاوه بر بحث سهمیه بندی بنزین و مشکل مصرف بی رویه سوخت در کشور ، موضوع آلایندگی نیز موضوع مهمی است که توجه تک تک ما را می طلبد.

 

ایمنی:

ایمنی خودرو نیز از دیگر ملاک هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد. برخورداری خودرو از ترمز مناسب موضوع مهمی است. خودروهایی که مجهز به ترمز ضد تعلیق یا ای بی اس هستند قطعا از ایمنی بالاتری در مقایسه با خودروهای مشابه فاقد چنین مزیتی ، برخوردارند. بدنه محکم و توجه به تست های بدنه ، در کنار داشتن ایر بگ یا کیسه هوای سرنشین مزیت بسیار مهمی است که قبل از خرید بهتر است مورد توجه قرار گیرد.

 

راحتی سرنشین:

راحتی راننده و سرنشین های خودرو نیز بسیار مهم است . دسترسی آسان به تکمه ها، دید خوب نشانگر ها، آسانی استفاده از تجهیزات داخلی خودرو، مزیت هایی چون آیینه های برقی و فرمان بشکن در کنار دید خوب راننده و راحتی صندلی نیز بهتر است در هنگام انتخاب مد نظرتان قرار گیرند.

راستی حالا شما کدام خودرو را انتخاب می کنید؟

گروه صنعتی ایران خودرو درسیزدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو تبریز انواع خودرو های سفارشی و کم و مصرف را به نمایش درآورده است و دراین میان خودرو های 206 اس دی  مورد استقبال خانم های تبریزی قرار گرفته است و آنان 206 اس دی را خودرویی خانواده، ایمن و راحت و با مصرف سوخت کم و دو ستدار محیط زیست می دانند .

خانم زهرایی دانشجو رشته مهندسی خودرو که از غرفه ایران خودرو بازدید  می کرد خودروی 206 صندوقدار را خودرویی مناسب برای خانواده های ایرانی می داند و می گوید: این خودرو متناسب با جاده های کشور طراحی و ساخته شده است .

وی خاطر نشان می سازد: خودروسازان درجهت استفاده از تکنولوژی های برتر گام بردارند .

خانم ابراهیمی که به همراه همسرش با نگاه موشکافانه به خودرو های عرضه شده در غرفه ایران خودرو اظهار می دارد: خودرو های 206 و سورن گل سر سبد محصولات ایران خودرو در نمایشگاه تبریز است .

وی می افزاید: به نظر من خانواده پژو 206  از نظر فرمان پذیری دربین خودرو های هم کلاس خود یک سر و گردن بالاتر است .

 

کلام آخر:

 تحقیقات جدید موسسه خودرویی «جان» حاکی از علاقه شدید زنان به خودرو های پرشتاب و سریع است. زنان، سواری در خودرو های رعد آسا و توانمند دراجرای حرکت های مارپیج را بسیار دوست دارند، اما هیچ علاقه ای به راندن این خودرو ها را ندارند. به عبارت دیگر، زنان لذت سواری مهیج و ماجرا جویانه را به مالکیت و راندن یک خودرو معمولی ترجیح می دهند.  راننده همواره درگیر کنترل و هدایت خودرو است، حال آنکه کسی که کنار راننده نشسته درصورت اطمینان از دقت و چابکی کامل راننده درکنترل و هدایت خودرو ، می تواند از لحظه لحظه های سواری، لذت برده و خاطرات زیبا و به یاد ماندنی برای روز های دور جمع کند.

نویسنده: داود نوروز بیگی