پایگاه اطلاع‌رسانی گروه صنعتی ایران خودرو

ایکوپرس

شناسه خبر: ۱۶۱۲۶ پنج‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۸:۱۵ تعداد بازدید: ۸۱۷ Print View

سرمایه گذاری 326 میلیون دلاری جیلی برای ساخت ماهواره بر روی خودران‌ها

گروه صنعتی جیلی روز سه شنبه گفت که در حال سرمایه گذاری 2.27 میلیارد یوان (326 میلیون دلار) در کارخانه تولید ماهواره جدید در چین است، جایی که قصد دارد ماهواره هایی با مدار پایین بسازد تا داده‌های دقیق تری را برای خودران ها مهیا کند.

سرمایه گذاری 326 میلیون دلاری جیلی برای ساخت ماهواره بر روی خودران‌ها

جیلی، یکی از مشهورترین شرکتهای بین المللی چین به دلیل مالکیت ولوو و سرمایه گذاری در دایملر و پروتون، در حال ساخت سازه های جدید در تایژو است، جایی که در آن کارخانه های خودروسازی دارد.
این شرکت قصد دارد تا سال 2025 حدود 500 ماهواره در سال تولید کند، این در صورتی است که انتظار دارد خودروهای خود عملکرد بیشتری با اتصال به ماهواره ها داشته باشند.
بازوی توسعه فناوری جیلی، گروه فناوری جیلی،  جی اسپیس (Geespace) را برای تحقیق، راه اندازی و بهره برداری ماهواره های مدار پایین در سال 2018 راه اندازی کرد. جیلی می گوید: حدود 300 نفر از پرسنل بسیار ماهر در حال کار روی این پروژه هستند.
جی اسپیس، راه اندازی شبکه ماهواره ای مدارپایین تجاری خود را تا پایان سال جاری آغاز خواهد کرد.
این شرکت گفت که ماهواره های مدار پایین، اینترنت پر سرعت، پیمایش دقیق و محاسبات را برای خودروهای خودران ارائه خواهد داد. آنها همچنین تقاضا برای قابلیت اتصال به سرعت بالا را دارند که می‌توانند به روزرسانی های سریع نرم افزار را در خودروها  انجام دهند.
با توجه به اینکه جیلی سال گذشته 2.18 میلیون خودرو به فروش رساند، در زمره خودروسازان جهانی از تسلا تا مسابقات تویوتا برای پیگیری فن‌آوری های خودران ها است.