پایگاه اطلاع‌رسانی گروه صنعتی ایران خودرو

ایکوپرس

گزارش

از ایجاد رونق در صنایع وابسته تا همکاری های بین المللی؛

تحقق اهداف تعیین شده در ایران خودرو

فعالیت های گروه صنعتی ایران خودرو در سال های اخیر هم راستا با سیاست های اقتصادی ترسیم شده، نتایج ارزشمندی را عاید اقتصاد ملی کشور کرد. این گروه صنعتی با بهبود فضای کسب و کار و توسعه همکاری های بین الملل توانست زمینه دست یابی به اهداف و شاخص های تعیین شده صنعت خودرو کشور را فراهم کند.

مروری بر اقدامات بزرگترین خودروساز خاورمیانه در سالی که گذشت

تحولات بنیادین در ایران خودرو؛ از طراحی و تولید تا خدمات پس از فروش

گروه صنعتی ایران خودرو به عنوان سازمانی پیشرو در ارزش آفرینی صنعت کشور، سهم بزرگی در منافع اقتصادی، تولید، اشتغال زایی و دیگر شاخص های اقتصادی دارد. این گروه صنعتی در سال های اخیر گام های بزرگی برای تحقق اهداف ترسیم شده در سند چشم انداز صنعت خودروی کشور برداشته است.

ایران خودرو روی ریل توسعه همکاری های بین المللی

در روزهای ابتدایی توافق هسته ای نگاه صنعت خودروی جهان به سوی ایران جلب شد و غول های خودروسازی جهان برای حضور در ایران آماده می شدند. حال که حدود دوسال از آن تاریخ می گذرد، نتایج آن گفتگوها و مذاکرات به کجا رسیده است؟ از نظر شرکت های خارجی، ایران به دلیل شرایط سیاسی، ‌امنیتی و جغرافیایی می تواند هاب منطقه ای در زمینه تولید و سرمایه گذاری باشد.

با اجرای طرح نوسازی تاکسی های فرسوده؛

ایران خودرو چهره شهر را عوض کرد

نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی توسط گروه صنعتی ایران خودرو گام مهمی در افزایش کیفیت هوای کلانشهرها ارزیابی می شود. این شرکت مجری اصلی طرح تعویض تاکسی های فرسوده شد و توانست در دهه اول بهمن ماه چهل هزارمین تاکسی فرسوده را از رده خارج و با محصولات خود جایگزین کند.

تولید نخستین خودروی داخلی با چهار ایربگ و ساندروف

پژو 207i صندوقدار و دناپلاس محصول مرکز تحقیقات ایران خودرو

گروه صنعتی ایران خودرو در ماه های پایانی سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل و با استفاده از فضای ایجاد شده در پسابرجام موفق شد گامی مهم در استفاده از توانمندی های داخلی مهندسان و متخصصان کشور بردارد و مدل جدیدی از دو محصول قبلی خود که در مرکز تحقیقات ایران خودرو طراحی شده بود را به بازار عرضه کند.

تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه نیازمند ضلع سوم است

همکاری بنیادین ایران خودرو با مراکز علمی و دانشگاهی

کمرنگ بودن ارتباط صنعت خودرو و دانشگاه یکی ازموضوعاتی بوده که گاهی مطرح می شود اما نگاهی به اقدامات انجام شده در صنعت خودرو، خلاف این موضوع را به اثبات می رساند. شاید علت اصلی این شائبه نبود شفافیت لازم در انعکاس اقدامات انجام شده در ارتباط با دانشگاه در سال های گذشته بوده است.

محصولات ایکاپ به یک قدمی خط تولید رسیدند

اجرای نخستین قرارداد پسابرجامی در ایران خودرو

انتخاب عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری برای سال 95، گروه صنعتی ایران خودرو به عنوان قطب اصلی تولید و صنعت ایران را بر آن داشت تا همسو با سیاست های دولت تدبیر و امید نسبت به طرح ریزی آنچه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است، اقدام کند.

۵